Implanty zębów-EN

EN_Mijający czas nieuchronnie pozostawia ślad na naszych zębach. Wypadek podczas uprawiania sportu, upadek, próchnica czy zapalenie tkanek przyzębia mogą spowodować utratę zębów i pozbawić nas pięknego uśmiechu w każdym momencie życia. Są to stresujące sytuacje. Teraz jednak, dzięki rozwiązaniu jakim są implanty stomatologiczne, maskowanie ubytków czy wymienne protezy nie są już konieczne!

Co to jest implant stomatologiczny?


Implant stomatologiczny swoim wyglądem przypomina niewielką śrubkę, która po umieszczeniu w kości zastępuje korzeń utraconego zęba. Implant nie jest więc pełnym zębem, jest tylko „początkiem” rekonstrukcji naturalnego zęba.

Implanty wykonane są z tytanu, dzięki czemu stają się dobrze tolerowane przez organizm człowieka. Nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych, a także nie oddziałują w żaden inny negatywny sposób na zdrowie.

Istnieje wiele implantów różniących się pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu ich wykorzystania.

Dlaczego właśnie implanty?


Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Zapewniają najlepszą stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, większości mostów czy protez zębowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań implantologicznych można się spodziewać wielu korzyści mających wpływ na zdrowie oraz poprawę jakości  życia.

 • Implanty pomagają ocalić zdrowe zęby

Stomatologia mikroskopowa-EN

EN_Mikroskopy mają szerokie zastosowanie w takich dziedzinach medycyny, jak m.in. okulistyka, neurochirurgia, laryngologia i stomatologia. Ich zastosowanie w medycynie i stomatologii ma te same dwa cele: powiększenie pola operacyjnego i jego mocne oświetlenie.

W Polsce mikroskopy są stosowane przez wąskie grono lekarzy stomatologów, inaczej niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie powiększenie optyczne w stomatologii ma bardzo długą tradycję.

W stomatologii, mikroskop jest głównie stosowany w endodoncji czyli w leczeniu kanałowym zębów. To trudny zabieg, przede wszystkim ze względu na małe rozmiary kanałów korzeniowych, których gołym okiem prawie nie widać. Używając mikroskopu, można wykonać bardzo dokładny przegląd uzębienia (wychwycenie zmian próchnicowych w początkowym stadium, szczególnie na powierzchniach stycznych zębów), opracować każdy ubytek próchnicowy (dokładnie oczyścić ząb, nie naruszając zdrowych tkanek).

Powiększenie uzyskane dzięki mikroskopowi umożliwia bardzo precyzyjne przygotowanie zębów pod korony, mosty i licówki, co przekłada się na ich estetykę i trwałość.

Mikroskopy eliminują w niektórych przypadkach konieczność wykonania zdjęcia RTG.

Pacjenci podczas zabiegów z wykorzystaniem mikroskopu znajdują się w pozycji leżącej. Mikroskop umożliwia lekarzowi prace w pozycji ergonomicznej, dzięki czemu wielogodzinna praca nie jest tak bardzo męcząca, a lekarz staje się bardziej skoncentrowany na tym, co robi.

Stomatologia mikroskopowa ułatwia diagnozowanie, poprawia efekty leczenia, jednocześnie zwiększa się komfort leczenia dla pacjenta i lekarza.

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA MIKROSKOPU W ENDODONCJI


 • zdecydowanie szybsze i łatwiejsze odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, oczyszczenie ich oraz dokładne wypełnienie
 • ergonomiczna konstrukcja mikroskopu zapewnia komfort pracy lekarza
 • możliwość wykonania zabiegu bez naruszenia kości i struktury korzeni
 • możliwość znacznego powiększenia pola zabiegowego
 • możliwość dokładnego usunięcia z kanałów fragmentów narzędzi endodontycznych (np. złamanych), resztek substancji wypełniających czy materiałów stomatologicznych
 • udrożnienie bardzo wąskich lub zamkniętych kanałów korzeniowych
 • postawienie prawidłowej diagnozy nawet w wyjątkowo skomplikowanych przypadkach chorób miazgi zębowej oraz podjęcie właściwego leczenia
 • precyzyjnie wykonane leczenie kanałowe pod mikroskopem zapobiega nawrotom infekcji, a  co za tym idzie – rewizji leczenia kanałowego

DLACZEGO MIKROSKOP JEST NIEODŁĄCZNYM NARZĘDZIEM KAŻDEGO DOBREGO DENTYSTY ENDODONTY?


Żeby leczyć korzenie zęba, trzeba je najpierw dobrze widzieć. Wnętrze zęba to komora o wielkości 3×4 mm. Na tym obszarze znajduje się kilka ujść kanałów korzeniowych o przekroju ułamka milimetra, które ma wyleczyć stomatolog. Mikroskop ma za zadanie powiększenie leczonego obszaru i jego mocne oświetlenie. Z pomocą mikroskopu, możemy „zajrzeć” do wnętrza kanałów, ocenić ich długość i kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody lub uszkodzenia, które widoczne są tylko w powiększeniu.

Leczenie kanałowe-EN

EN_Leczenie endodontyczne jest procedurą polegającą na oczyszczeniu, a następnie dokładnym wypełnieniu wszystkich kanałów zębowych, w których doszło do zmian zapalnych lub zgorzelinowych miazgi.

Pacjenci wymagający pomocy w zakresie leczenia kanałowego bardzo często trafiają do gabinetu w momencie zaostrzenia się dolegliwości, co objawia się pojawieniem się obrzęku policzka, ropnymi przetokami oraz bólem. Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni. Bardzo często jednak proces powstawanie zmian okołowierzchołkowych przebiega bez żadnych wyraźnych objawów co skutkuje tym, że zmiana w momencie zgłoszenia się Pacjenta do gabinetu jest już znacznych rozmiarów.

 

Nie należy pochopnie usuwać zębów, które są w bardzo złym stanie, nawet jeśli powodują  silne dolegliwości bólowe. Nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie większości z nich. Pozwala usunąć przyczyny bólu i zachować takiego zęba w jamie ustnej jeszcze przez wiele lat.

 

Prawidłowo przeleczony endodontycznie korzeń zęba może być doskonałym filarem dla prac protetycznych takich jak porcelanowe korony i mosty. Może być również tańszą alternatywą leczenia implantologiczno–protetycznego.

NEODENTAL oferuje swoim Pacjentom najwyższej jakości leczenie endodontyczne przeprowadzane wg nowoczesnych metod. Praca z użyciem mikroskopu firmy ZEISS umożliwia nam doskonały wgląd do komory zęba oraz wykrywanie anomalii anatomicznych zębów występujących w 70-80% przypadków (dodatkowe kanały, kanały boczne, kanały zobliterowane).

Leczenie endodontyczne prowadzone tradycyjnymi metodami przy skomplikowanej budowie zębów często doprowadza do złamania narzędzi w kanałach zębowych.

Pracując pod kontrolą mikroskopu i korzystając z dodatkowych specjalistycznych urządzeń, usuwamy fragmenty takich narzędzi oraz prawidłowo wypełniamy kanały korzeniowe.

Ortodoncja-EN

EN_Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), wspomaganiu niwelowania niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie. Krzywe zęby są trudniejsze do utrzymania w czystości, a nieleczona wada zgryzu może prowadzić do próchnicy, chorób dziąseł, jak również do nadmiernego ścierania powierzchni zęba. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy skorygować wadę zgryzu u pacjenta w każdym wieku.

Pierwsza konsultacja ortodontyczna powinna odbyć przed 7 rokiem życia, to znaczy przed pełnym wyrośnięciem siekaczy stałych. Można wówczas wychwycić pewne problemy i zacząć zapobiegać dalszym. Dzieci leczymy aparatami ruchomymi, które nie mają zastosowania u dorosłych pacjentów, którzy leczeni są aparatami stałymi: metalowymi lub estetycznymi. Leczenie aparatami metalowymi pozwala uzyskać bardzo dobre efekty. Aparat jest widoczny, ale można go rozweselić różnymi kolorami ligatur. Leczenie ortodontyczne u dorosłych jest również bardzo często przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego, periodontologicznego jak i implantologicznego.

Warunkiem rozpoczęcie leczenia jest bardzo dobra higiena jamy ustnej. Trudność mycia zębów z aparatem polega na dotarciu do wszystkich powierzchni zębów i elementów aparatu. Do mycia trudno dostępnych miejsc służą specjalne akcesoria: szczotki ortodontyczne z rowkiem, wyciorki różnej grubości, nitka z utwardzoną końcówką, płyn do płukania jamy ustnej. W trakcie leczenia ortodontycznego należy okresowo przeprowadzać profesjonalne czyszczenie zębów z aparatem.

W trakcie leczenia, a szczególnie na jego początku, mogą pojawić się problemy z jego użytkowaniem oraz drobne awarie. Oto film instruktażowy, jak poradzić sobie w warunkach domowych.

Chirurgia i mikrochirurgia-EN

EN_W Centrum Stomatologicznym NEODENTAL przeprowadzamy szereg zabiegów chirurgicznych dotyczących jamy ustnej. W naszej ofercie posiadamy pełen zakres usług dotyczących tej dziedziny stomatologii. Stawiamy na komfort Pacjenta zatem wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu tak, aby wizyty były dla Pacjenta bezbolesne.

Stały rozwój chirurgii stomatologicznej spowodował, iż nie dotyczy ona tylko usuwania zębów. Co więcej pozwala nawet na przedłużenie ich pobytu w jamie ustnej nawet wtedy, gdy zawiodło np. leczenie kanałowe. Zabiegi z zakresu mikrochirurgii wierzchołka korzeni to niekiedy jedyna skuteczna możliwość usunięcia przyczyny stanu zapalnego lub torbieli.

DO PODSTAWOWYCH ZABIEGÓW ZALICZAMY:


 • usuwanie zębów oraz korzeni zębów złamanych lub zniszczonych próchnicowo
 • dłutowanie częściowo oraz całkowicie zatrzymanych zębów mądrości
 • resekcje wierzchołSproka korzeni
 • hemisekscje zębów trzonowych
 • wyłuszczanie torbieli korzeniowych
 • nacięcie ropni okołozębowych

 

Dzięki zabiegom wymienionym powyżej, eliminowane są zębopochodne ogniska zapalne. Zabieg resekcji wierzchołka korzenia zęba pozwala na usunięcie zmian okołowierzchołkowych przy jednoczesnym zachowaniu zęba. W przeciwnym razie taki ząb byłby przeznaczony do ekstrakcji.

DO SPECJALISTYCZNYCH ZABIEGÓW ZALICZAMY:


 • zabiegi przeszczepu dziąsła
 • podcinanie wędzideł wargowych i języka
 • zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych
 • zabiegi plastyczne wyrostka zębodołowego i tkanek miękkich przygotowujące pacjentów do uzupełnień protetycznych
 • odsłanianie zatrzymanych zębów stałych ze wskazań ortodontycznych
 • zabiegi augmentacji kości czyli tzw. zabiegi sterowanej regeneracji kości

 

Większość zabiegów wykonujemy w powiększeniu, wykorzystując lupy medyczne oraz wysokospecjalistyczny mikroskop firmy ZEISS. Dzięki temu w swoich działaniach charakteryzujemy się wysoką precyzją i doskonałą kontrolą wszystkich zabiegów.

 

Wszystkim naszym Pacjentom zapewniamy pełną, opiekę pozabiegową w trakcie bezpłatnych wizyt kontrolnych pozwalających na monitorowanie przebiegu gojenia.

 

Zapraszamy do Centrum Stomatologicznego NEODENTAL w Rumi.

Zabiegi profilaktyczne-EN

EN_W Centrum Stomatologicznym NEODENTΛL funkcjonuje nowocześnie wyposażony Gabinet Higieny. Zabiegi pełnej higienizacji oraz instruktażu higieny jamy ustnej przeprowadza dyplomowana higienistka stomatologiczna.

W naszym Centrum istnieje możliwość zakupu profesjonalnych produktów do higieny jamy ustnej, tj. pasty wybielające do zębów, żele, płyny, szczotki do zębów, nici dentystyczne itp.
Do zabiegów wykorzystujemy nowoczesną piaskarkę stomatologiczną Prophy-Mate NEO firmy NSK.

PODSTAWOWE ZABIEGI HIGIENY JAMY USTNEJ WYKONYWANE W NASZYCH GABINETACH


 • Profesjonalne czyszczenie zębów
 • Skaling – czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego
 • Piaskowanie zębów – czyli usuwanie osadów za pomocą piaskarki stomatologicznej
 • Lakierowanie zębów lakierami fluorowymi

Radiowizjografia i tomografia komputerowa 3d-EN

EN_W Centrum Stomatologicznym NEODENTAL wykorzystujemy nowoczesną, cyfrową aparaturę rentgenowską cenionej firmy Planmeca. Wykonujemy zarówno zdjęcia pantomograficzne jak i punktowe, zapewniając przy tym minimalne z możliwych dawek promieniowania.

Aparat Planmeca Prproone_perus_kapeaoOne® oferuje szeroki zakres programów obrazowania spełniających różne potrzeby radiograficzne. Lekarz wybiera odpowiedni format ekspozycji, aby zminimalizować dawkę promieniowania w zależności od Pacjenta czy celu diagnostycznego.

Wyjątkowa funkcja Autofocus automatycznie ustawia warstwę ogniskową, wykorzystując niskodawkowy obraz podglądowy (scout) centralnych siekaczy pacjenta. Najważniejsze elementy anatomii są używane do obliczenia ustawienia, co pozwala na w zasadzie bezbłędne ustawienie pprox_movementsacjenta do zdjęcia i sprawia, że nie jest konieczne wykonanie kilku prób, zanim uzyska się pożądany wynik. Efekt to doskonałe zdjęcie panoramiczne.

 

Planmeca ProX™ to bardzo nowoczesny, zaawansowany aparat wewnątrzustny. Zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania.

Planmeca ProX™ ma zaprogramowane szybkie ustawienia umożliwiające dobór odpowiednich wartości ekspozycji. Parametry obrazowania są automatycznie wczytywane według wybranego obszaru ekspozycji i celu diagnostycznego.