Implanty zębów

Mijający czas nieuchronnie pozostawia ślad na naszych zębach. Wypadek podczas uprawiania sportu, upadek, próchnica czy zapalenie tkanek przyzębia mogą spowodować utratę zębów i pozbawić nas pięknego uśmiechu w każdym momencie życia. Są to stresujące sytuacje. Teraz jednak, dzięki rozwiązaniu jakim są implanty stomatologiczne, maskowanie ubytków czy wymienne protezy nie są już konieczne!

Co to jest implant stomatologiczny?


Implant stomatologiczny swoim wyglądem przypomina niewielką śrubkę, która po umieszczeniu w kości zastępuje korzeń utraconego zęba. Implant nie jest więc pełnym zębem, jest tylko „początkiem” rekonstrukcji naturalnego zęba.

Implanty wykonane są z tytanu, dzięki czemu stają się dobrze tolerowane przez organizm człowieka. Nie wywołują reakcji alergicznych i stanów zapalnych, a także nie oddziałują w żaden inny negatywny sposób na zdrowie.

Istnieje wiele implantów różniących się pod względem kształtu, wielkości oraz sposobu ich wykorzystania.

Dlaczego właśnie implanty?


Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Zapewniają najlepszą stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, większości mostów czy protez zębowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań implantologicznych można się spodziewać wielu korzyści mających wpływ na zdrowie oraz poprawę jakości  życia.

  • Implanty pomagają ocalić zdrowe zęby


    Wyślij

    dołącz do nas